Śląski ZPN

Obchody 25-lecia Pioniera Pisarzowice zaczęły się od fajerwerków... strzeleckich w meczu klasy A

18/08/2019 19:28

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula odznaczył najbardziej zasłużonych działaczy LKS Pionier Pisarzowice, obchodzącego jubileusz 25-lecia.


Dwudniowe uroczystości rozpoczęły się na piątkę. W sobotę podopieczni Pawła Łosia, inaugurując sezon 2019/2020 w klasie A Podokręgu Bielsko-Biała, wygrali 5:1 z Sokołem Buczkowice. Hat-trickiem Dariusza Kubiczka oraz golami Łukasza Nycza i Michała Strzeżonia pisarzowiczanie udowodnili, że mierzą wysoko.

Następnie przyszedł czas na mecz wspomnień, w którym oldboje pokonali 2:1 rezerwy obecnych A-klasowiczów i wszyscy dobrze się bawili na festynie, kończącym pierwszy etap podsumowania ćwierćwiecza. Natomiast w niedzielę świętowano oficjalnie, zaczynając od uroczystej mszy w kościele pod wezwaniem świętego Marcina, poprzez uroczysty obiad, na którym zaproszeni goście zapoznali się z klubową historią, przedstawioną przez wiceprezesa Grzegorza Cieślaka, aż po ceremonię uhonorowania na scenie przy stadionie najbardziej zasłużonych zawodników, trenerów i działaczy.

Brązowe Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyznano: Adrianowi Górze, Jarosławowi Koniorowi, Dariuszowi Kubiczkowi, Kamilowi Muszyńskiemu, Marcinowi Muszyńskiemu, Piotrowi Surwille, Łukaszowi Walaszczykowi i Zbigniewowi Wójcikowi. Srebrne Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej prezes Henryk Kula wraz z członkiem zarządu Śląskiego ZPN i zarazem prezesem Podokręgu Bielsko-Biała Romanem Kubieńcem wręczył Pawłowi Gackowi, Andrzejowi Nyczowi i Zbigniewowi Wydrze. Natomiast Złote Odznaki Śląskiego ZPN otrzymali Jan Handzlik i prezes Jerzy Wróbel, od 13 lat stojący na czele zarządu pisarzowickiego klubu.

Były także specjale wyróżnienia Monografiami Śląskiego Związku Piłki Nożnej od księdza proboszcza Janusza Gacka, zaczynając na burmistrzu Wilamowic Marianie Treli kończąc. Pomiędzy nimi byli jeszcze: Lidia Dziubek, Stanisław Peszel, Maciej Żarski i Jerzy Wróbel, na którego ręce prezes Henryk Kula złożył gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu. Przekazał także sternikowi klubu pamiątkowy puchar oraz worek z piłkami dla seniorów i grup młodzieżowych, podkreślając, że praca z młodzieżą w każdym klubie powinna być priorytetem, a tak właśnie jest w Pionierze.

Prezes Podokręgu Bielsko-Biała Roman Kubieniec wraz z Januszem Mędrzakiem oprócz okolicznościowego pucharu przekazanego na ręce Jerzego Wróbla miał także Odznaki Honorowe BOZPN, które otrzymali: Michał Broniewski, Dawid Ćwiek, Mateusz Dziubek, Andrzej Handzlik, Wojciech Kasolik, Karol Kubielus, Stanisław Kubiczek, Szymon Nowak, Łuksz Nycz, Paweł Ozimina, Tomasz Pabiś, Marcin Paw, Zbigniew Płonka, Arkadiusz Walczyk, Jakub Wróbel, Zbigniew Wójcikiewicz i Henryk Żurek. Ponadto Medale za Zasługi w Rozwoju Piłki Nożnej odebrali: Jan Haczek, Marek Jekiełek, Katarzyna Piłot, Edmund Sadlik, Bogdan Śmieszchalski i Andrzej Wójcik.

Nie zabrakło także Honorowych Odznak Ludowych Zespołów Sportowych. Wręczał je prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok, od lat kierujący Pasjonatem Dankowice, który był "ojcem chrzestnym" rodzącego się na początku lat  dziewięćdziesiątych pisarzowickiego klubu, zarejestrowanego 20 czerwca 1994 roku jako LKS Pionier Pisarzowice. Nie mogło więc zabraknąć osobistych wspomnień i refleksji, po których uhonorowani zostali: Dariusz Kubiczek, Kamil Muszyński i Łukasz Walaszczyk - Złotymi Honorowymi Odznakami LZS, Michał Broniewski, Adrian Góra, Marek Jekiełek, Marcin Muszyński, Zbigniew Płonka, Edmund Sadlik - Srebrnymi Honorowymi Odznakami LZS oraz Mateusz Dziubek, Wojciech Kasolik, Jarosław Konior, Łukasz Nycz, Robert Nycz, Marcin Paw i Jakub Wróbel - Brązowymi Honorowymi Odznakami LZS.

Nie mogło zabraknąć pucharów i życzeń od władz samorządowych od burmistrza po sołtysa oraz od zaprzyjaźnionych, sąsiednich klubów. A w nurt tej familijnej atmosfery wpisał się także występ zespołu Pisarzowianki i mażoretek oraz kończący obchody turniej rodzinny. Widać było wyraźnie, że 25-latek jest w pełni wieku i stawia przed sobą ambitne cele - łączyć lokalną społeczność poprzez sport.

Więcej zdjęć z uroczystości można oglądać TUTAJ.